MATERIÁLY

MATERIÁLY: V posteliach Hypnos nájdete 100% prírodné materiály tej najvyššej kvality. Pohodlné a priedušné vrstvy vlny, kašmíru, konských vlasov, alpaky a strieborných vlákien vtkaných do textílie prirodzene regulujú telesnú teplotu. Postele sú ručne šité tradičnou metódou overenou desiatkami rokov a zaručujú dlhotrvajúce pohodlie a podporu.

KONSKÉ VLASY sú fantastickým prírodným materiálom používaným v tých najkvalitnejších posteliach najmä pre ich vynikajúce absorbčné vlastnosti. Neuveriteľne dobre a rýchlo vstrebávajú vlhkosť a poskytujú vám suchý a komfortný pocit počas celej dĺžky vášho spánku. Navyše konské vlasy prirodzene vytvárajú spleť prírodných ,,pružiniek,, vďaka čomu sa lôžko dokonale prispôsobí vášmu telu.

VLNA je čistým prírodným materiálom s vynikajúcimi termoregulačnými vlastnosťami a mäkosťou. V lete chladí, v zime hreje. Už v dávnej minulosti slúžila na výrobu lôžok a výrobu hrejivých odevov. Aj v dnešnej dobe stále neexistuje konkurenčne lepší materiál podobnej kvality ako je vlna sama. Okrem hrejivosti a mäkkosti má aj schopnosť  odpudzovať mole. Vlna do postelí Hypnos pochádza zo špeciálnych anglických chovov oviec, ktorým je venovaná naozaj veľká pozornosť a starostlivosť.

BAVLNA:  Je jedným z najpoužívanejších materiálov v textilnom priemysle. Na postele je mimoriadne vhodná vďaka schopnosti odvetrávať a odovzdávať teplo a vlhko. V posteliach Hypnos používame iba 100% bavlnu. Pomáha nám zabaliť a chrániť všetky materiály použité v matracovh Hypnos. Bavlna je šetrná k pokožke, má upokojujúce vlastnosti a je vhodná aj pre alergikov.

KAŠMÍR  je tým najjemnejším zo sveta prírodných vlákien. Svoje pomenovanie nesie podľa Kašmírskej doliny v Himalájach, kde sa chovajú  kozy a spracúva sa ich  jemná česaná vlna. Svojou kvalitou a procesom spracovania je až 10 násobne drahšia ako klasická ovčia vlna.  Jej výnimočnými vlastnosťami sú najmä hebkosť a vynikajúca hrejivosť.

BAMBUSOVÉ VLÁKNO  sa získava z rýchlo rastúcej rastliny - bambusu. Celulóznym spracovaním sa z neho následne varába viskózovité textilné vlákno s veľmi dobrou pevnosťou a odolnosťou. Bambus je mimoriadne vhodným materiálom na spánok najmä vďaka antibakteriálnym účinkom a schopnosti neutralizovať pachy. Má až tri krát vyššiu savosť v porovnaní s bavlnou a vysokú životnosť. Pôsobí upokojijúco a je odporúčaný aj pre alergikov.  Materiál je navyše biologicky rozložiteľný a priateľský k prírode.