O posteliach

RUČNE ŠITÉ PRÍRODNÉ POSTELE NA MIERU

POSTELE HYPNOS  sú vysoké pohodlné postele z prírodných materiálov. Vďaka ich výške máte vynikajúci komfort nie len pri spánku, ale aj pri líhaní a vstávaní z lôžka. Sú vyrobené zo 100% prírodných materiálov, čo zabezpečuje príjemný pocit, priedušnosť a zdravý spánok. Aby sa postele dokonale prispôsobili vášmu telu, sú okrem prírodných materiálov vybavené aj unikátnym pružinovým systémom - Pocket Spring system a systémom Ultra Sens. Táto kombinácia materiálov a technológie bola vyvinutá špeciálne pre vás, aby sme do vášho života priniesli zdravý a pokojný spánok.

V posteliach Hypnos nájdete 100% prírodné materiály tej najvyššej kvality. Pohodlné a priedušné vrstvy vlny, kašmíru, konských vlasov, alpaky a strieborných vlákien vtkaných do textílie prirodzene regulujú telesnú teplotu. Postele sú ručne šité tradičnou metódou overenou desiatkami rokov a zaručujú dlhotrvajúce pohodlie a podporu.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KONSKÉ VLASY sú fantastickým prírodným materiálom používaným v tých najkvalitnejších posteliach najmä pre ich vynikajúce absorbčné vlastnosti. Neuveriteľne dobre a rýchlo vstrebávajú vlhkosť a poskytujú vám suchý a komfortný pocit počas celej dĺžky vášho spánku. Navyše konské vlasy prirodzene vytvárajú spleť prírodných ,,pružiniek,, vďaka čomu sa lôžko dokonale prispôsobí vášmu telu.

KAŠMÍR  je tým najjemnejším zo sveta prírodných vlákien. Svoje pomenovanie nesie podľa Kašmírskej doliny v Himalájach, kde sa chovajú  kozy a spracúva sa ich  jemná česaná vlna. Svojou kvalitou a procesom spracovania je až 10 násobne drahšia ako klasická ovčia vlna.  Jej výnimočnými vlastnosťami sú najmä hebkosť a vynikajúca hrejivosť.

BAVLNA:  Je jedným z najpoužívanejších materiálov v textilnom priemysle. Na postele je mimoriadne vhodná vďaka schopnosti odvetrávať a odovzdávať teplo a vlhko. V posteliach Hypnos používame iba 100% bavlnu. Pomáha nám zabaliť a chrániť všetky materiály použité v matracovh Hypnos. Bavlna je šetrná k pokožke, má upokojujúce vlastnosti a je vhodná aj pre alergikov.

VLNA je čistým prírodným materiálom s vynikajúcimi termoregulačnými vlastnosťami a mäkosťou. V lete chladí, v zime hreje. Už v dávnej minulosti slúžila na výrobu lôžok a výrobu hrejivých odevov. Aj v dnešnej dobe stále neexistuje konkurenčne lepší materiál podobnej kvality ako je vlna sama. Okrem hrejivosti a mäkkosti má aj schopnosť  odpudzovať mole. Vlna do postelí Hypnos pochádza zo špeciálnych anglických chovov oviec, ktorým je venovaná naozaj veľká pozornosť a starostlivosť.

BAMBUSOVÉ VLÁKNO  sa získava z rýchlo rastúcej rastliny - bambusu. Celulóznym spracovaním sa z neho následne varába viskózovité textilné vlákno s veľmi dobrou pevnosťou a odolnosťou. Bambus je mimoriadne vhodným materiálom na spánok najmä vďaka antibakteriálnym účinkom a schopnosti neutralizovať pachy. Má až tri krát vyššiu savosť v porovnaní s bavlnou a vysokú životnosť. Pôsobí upokojijúco a je odporúčaný aj pre alergikov.  Materiál je navyše biologicky rozložiteľný a priateľský k prírode.

KAŠMÍR je tým najjemnejším zo sveta prírodných vlákien. Svoje pomenovanie nesie podľa Kašmírskej doliny v Himalájach, kde sa chovajú  kozy a češe a spracúva sa ich  jemná vlna. Svojou kvalitou a procesom spracovania je až 10 násobne drahšia ako klasická ovčia vlna.  Jej výnimočnými vlastnosťami sú najmä hebkosť a vynikajúca hrejivosť.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

MATRACE:   Ponúkame vám 4 kategórie matracov: /  WOOL DE LUXE / ORTAFLEX / AMBASSADEUR / MARQUIS / v tvrdostiach od:  / SOFT / MEDIUM / FIRM / EXTRA FIRM /. Výber matracu je rozhodnutím na dlhé roky, preto by sme mu mali venovať naozaj veľkú pozornosť. Matrace Hypnos sú matrace s unikátnou technológiou pružín zabalených v taštičkách, sú robené ručne a obsahujú iba prírodné materiály.

POSTELE NA MIERU

Postele Hypnos ponúkajú možnosť vyskladania postele NA MIERU, presne podľa potrieb, priestoru a estetického cítenia každého z vás. Variabilita postelí spočíva práve v možnosti kombinovať jednotlivé časti:       

                   ČELO                   MATRAC                   DIVÁN / ZÁKLADŇA                   NOŽIČKY

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ROZMERY:  Hypnos ponúka okrem štandardných rozmerov postelí aj neštandardné rozmery na mieru podľa individuálnych želaní klientov až do rozmeru 230 x 230 cm. Ideálna dĺžka postele je 10 - 15 cm dlhšia ako najvyššia spiaca osoba, ktorá lôžko používa. Vyberte si podľa možností najväčšiu možnú veľkosť pre vašu spálňu, špeciálne ak zdielate spoločné lôžko s partnerom. Viac miesta v prípade postelí znamená aj viac komfortu.

           ŠTANDARDNÉ ROZMERY POSTELÍ:

  •    75 cm x 200 cm
  •    90 cm x 200 cm
  •  120 cm x 200 cm
  •  135 cm x 200 cm
  •  150 cm x 200 cm
  •  180 cm x 200 cm
  •  200 cm x 200 cm
  •  210 cm x 210 cm
  •  AKÝKOĽVEK ROZMER AŽ DO ROZMERU 230 x 230 cm

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Prajeme Vám dobrú noc a príjemné zobúdzanie sa v posteliach Hypnos